lv | ru | en
CENAS PIEPRASĪJUMS

Amerikāņu auto kluba 16. sezonas atklāšanas pasākums, kas notika sestdien, 11. maijā, Preiļos noslēdzies

Pasākumā piedalījās 18 automobiļi un 5 motocikli. Pasākuma norise sākās Lielvārdē, kur no rīta visi pulcējās un kolonnā devās uz Aizkraukli, Pļaviņām, Līvāniem un arī caur Sutriem un tālāk jau uz Preiļiem. Sutros mums pievienojās Jāzeps Latgale saorganizētie auto. Visās šajās vietās mums pievienojās kluba atbalstītāji. Pļaviņās pievienojās arī biedrība "Optimistss". Tā, ka Preiļos iebrauca jau liela auto kolonna, kur jau mūs sagaidīja vietējā pašvaldības policija, kas rūpējās par kārtību pasākuma norises laikā. Kolonnā bija ne tikai Amerikāņu, bet arī Eiropas auto un retro padomju laika auto, jo mūsu pasākumos laipni gaidīti ir visi auto un moto mīlētāji.

Sakārtojāmies uz Raiņa bulvāra ielas un tur veselu stundu stāvējām un izrādījām tehniku, arī amerikāņu retro automašīnas  vietējiem Preiļu iedzīvotājiem. Laiciņš gan mūs nelutināja, visu laiku nedaudz smidzināja. Arī jaunpienākušie pasākuma dalībnieki iepazinās viens ar otru. Automobiļi bija sabraukuši no dažādiem Latvijas reģioniem.

Tālāk jau dodamies uz galveno pasākuma norises vietu mākslas galeriju NESTER CUSTOM MOTO METYAL ART GALLERY . Kluba atbalstītāji un biedri bija vienis prātis, ka kaut ko tik interesantu un neparastu sen nebija redzējuši. Un galvenais tepat Latvijā, Preiļos. Domāju, ka Preiļu iedzīvotājiem tagad ir ar ko lepoties. Bet to nevar aprakstīt, tas jāredz katram pašam.

Tālākā pasākuma norise turpinājās viesu namā "Pie Pliča". Šeit bija interesanta ekskursija, iepazināmies ar Preiļu vēstures atsevišķiem posmiem. Igors Plicis ar lielu interesi un aizrautību mums stāstīja dažādus atgadījumus no Latgales puses sadzīves. Viņē ir ļoti zinošs un interesants sarunu biedrs.

Pēc ekskursijas turpinājās sarunas pie galda. Tika gatavotas desiņas, šašliki un Igors Plicis mums pacienāja arī ar tā saucamo šmakovku, kas šodien jau ir Latgales zīmols.

Turpinājums sekos ..........